Hayatta Çok Geç Öğrendiğimiz 12 Ders

Çoğumuz bazı şeyleri öğrenmemiz gerekenden çok daha yavaş tecrübe ediyoruz. İşte hayattan çok geç öğrendiğimiz 12 ders.

Görüntülenme: 4

Hayat, insanlar için yeni şeyler öğrenmekle geçiyor. Yaşımız ilerledikçe ve hayata dair daha fazla tecrübe kazandıkça çok daha fazla şey öğreniyoruz. Ancak bazı dersler kolay alınmıyor. Çoğumuz bazı şeyleri öğrenmemiz gerekenden çok daha yavaş tecrübe ediyoruz. İşte hayattan çok geç öğrendiğimiz 12 ders.

1. Çoğu şey düşünmeye değecek kadar önemli değildir

ders
Büyük ya da küçük pek çok şeyi düşünüp duruyoruz. Ancak bazı durumlar gerçekten bizim onlara yüklediğimiz anlamlar kadar önemli değil. Çünkü ne olursa olsun her şey bir şekilde rayına oturuyor. Yani aslında biz sadece düşündüğümüzle kalıyoruz.

2. Mutluluğu elde etmek zordur

ders
Mutluluk bir gecede elde edilmez. Mutluluğu elde etmek için mücadele gerekir. Tabii bu neyin sizi mutlu ettiğine de bağlı. İyi bir iş mi? Düzenli bir ilişki mi? Hepsi vereceğiniz mücadeleye bağlı. Çabalamadan mutluluk elde edilmiyor.

3. Korku, öfkenin asıl nedenidir

ders
Çoğu öfkenin arkasında korku var. Korku, tüm öfkenin temel nedenidir. Korku hepimizi normalde yapmayacağımız şeyleri yapmaya iter. Öfkelendiğiniz bir konuyu düşünün. Bunun asıl nedeninin aslında bir şeylerden korkmanız olduğunu fark edeceksiniz.

4. Hiçbir şey sonsuza dek sürmez

ders
Hayatta ve aşkta işler bir noktada biter. Hiçbir şey sonsuza kadar sürmez ve değişim kaçınılmazdır. Sizi bekleyen sonu engelleyemezsiniz. Ancak her son da yeni bir başlangıcı beraberinde getirir.

5. Sadece size önem verdiğini ispatlayan insanlar her zaman yanınızdadır

ders
Aile ya da arkadaşlık ilişkilerinde zaman zaman sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu dünya, zamanınızı veya çabanızı hak etmeyen insanlarla dolu. Ancak sadece size gerçekten önem verdiğini ispatlayanlar insanlar yanınızda kalacak. Bu nedenle onlarla diğerleri arasındaki farkı bilmelisiniz.

6. Güvenmek sık sık pişmanlık yaşamamıza neden olur

ders
Hepimiz birilerine güvenmek istiyoruz. Ancak çoğu zaman hayal kırıklığına uğruyoruz. Hayatta bunlar olur. Ancak yapmamız gereken ilk başta kendimize güvenmek.

7. Zaman çok hızlı geçiyor


Zaman kesinlikle hızlı geçiyor. Göz açıp kapayıncaya kadar tüm hayatınız bitmiş olabilir. Bu nedenle yaşadığınız anı iyi değerlendirmeli ve planlarınızı ertelememelisiniz.

8. Sevdiğiniz şeyi yapabileceğiniz gibi, yaptığınız şeyi de sevebilirsiniz

ders
Hayatta sevdiğin şeyi yapmak ya da yaptığını sevmek mümkün. Nefret ettiğiniz bir işte kalmak zorunda değilsiniz. Hayaliniz olmasa da, hoşunuza giden bir iş bulmak, kendinizi geliştirmeniz ve zamanınızı daha iyi geçirmenize yardımcı olur.

9. Hayat adil değil ve hiçbir zaman olmayacak

ders
Yaşam kendi içinde adil değil ve asla da olmayacak. Bazen kötü insanlara iyi şeyler, bazen de iyi insanlara kötü şeyler olur. Bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Haksızlıklar sizi üzebilir ancak gerçeğin bu olduğunu kabul etmek zorundasınız.

10. Bazen yalnızca aşk yetmez


Birini sevmeniz, o kişiyle mutlu bir ömür süreceğiniz anlamına gelmez. Sevgi her zaman yeterli değildir. Birini bu dünyadaki her şeyden daha fazla isteyebilirsiniz ama bu onlarla bir arada kalmanızı sağlamaz.

11. Bazı insanlar gerçekten çok kötü


Okuduğunuz şiddet ya da cinayet haberleri size çok uzak görünebilir. “Böyle insanlar gerçekten var mı?” diye şaşırabilirsiniz. Bazen de iş hayatında ya da okul hayatında size zarar vermek isteyen insanlarla karşılaşabilirsiniz. Dünya kötü insanlarla dolu. Bu yüzden kendinizi korumalısınız.

12. Kendinize iyi bakmazsanız, bir noktada bunun zararlarını görmeye başlarsınız


Bedeniniz sandığınızdan daha önemli. Bedeniniz, sizin dünyada diğer insanlarla yaşamak için kullandığınız bir araç gibi. Bu nedenle sağlığınıza her daim dikkat etmelisiniz. Beslenme ve egzersiz bunun temel koşullarından biri. Yaşlanma nedeniyle zaten biyolojik olarak bazı organlarınız zarar görecek şimdiden önlem almalısınız.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Share

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir