Unutulmaz Anlarla Dolu Üniversite Hayatını Anlatan En İyi 12 Film

Görüntülenme: 5

İster hayatınızın yeni dönemine geçtiğiniz için heyecanlı olan biri olun, isterseniz üniversite gençlik yıllarını özleyenlerden. Her türlü bu listede kendinizden bir şeyler bulacağınıza eminiz. Şimdiden iyi seyirler!

1. The Social Network (Sosyal Ağ – 2010)

Muhtemelen üniversite denildiğinde akla ilk gelen filmlerden biri olan Social Network, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in ve Facebook’un hikayesi. Film bir Ekim gecesi Mark Zuckerberg’in sarhoşken Harvard Üniversitesi’nin sistemine sızmasıyla başlıyor. Bu durum üniversitenin ilgisini çekiyor ve Facebook’un kurulması için gerekli ortamı hazırlıyor. Bu süreçte yaşananlar, entrikalar, kırılan kapler, dolandırılan arkadaşlar ve en önemlisi Facebook’un arka yüzünü keşfetmek istiyorsanız mutlaka bu filmi izlemelisiniz.

2. Good Will Hunting (Can Dostum – 1997)

Ana karakterimiz Will Hunting, MIT’de temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. İşin ilginç yanı ise Will’in oldukça yüksek bir iq seviyesine sahip olması. Temizlik yaptığı akşamlardan birinde, bir sınıfın tahtasında yazılı olan matematik sorusuna denk gelir. Çözülmesi imkansıza yakın olan bu problemi rahatça tahtaya yazar ve sınıftan çıkar. Bu matematik profesörünün dikkatini çeker bu hayatlarının kesişmesi için bir başlangıç olur.

3. Legally Blonde (Bu Nasıl Sarışın? – 2001)

Oldukça güzel bir kadın olan Elle Woods, sevgilisi Warner Huthington tarafından “fazla sarışın” olduğu gerekçesiyle terk edilir. Warner Huthington eğitimine Harvard’da hukuk okuyarak devam edecektir. Hırslanan Elle de bu bölüme girmek için çabalamaya başlar.

4. Pitch Perfect (Mükemmel Saha – 2012)

Üniversite birinci sınıf öğrencisi olan Becca Barden, okulun kadın acapella grubu olan Bellas’a katılır. bu grup okulun erkek acapella grubuyla rekabete girer. Bolca müzik dinleyeceğiniz ve üniversite hayatına doyacağınız bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

5. Mona Lisa Smile (Mona Lisa Gülüşü – 2003)

Genç ve idealist sanat tarihi hocası Katherine Watson, kız koleji Wellesley’e adım attığında, buradan mezun olan öğrenciler için başarının ne kadar iyi bir evlilik yaptıklarıyla ölçüldüğünden habersizdir. Onlara farklı hayatlar olabileceğini gösterirken, okul yönetimiyle karşı karşıya kalır.

6. Il Posto (1961)

İtalyan bir büyük film yapımcısı olan Er Posno Olmi, Il Posto’da genç bir erkeğin ilk çalışma deneyimini anlatırken, sadeliği, derin ve sevimli karakterleriyle İtalyan sinemasının başyapıtlarından birine hayat verdi.

7. Pot Luck (İspanyol Pansiyonu – 2002)

Tutucu, Fransız bir üniversite öğrencisi Barcelona’ya taşınır. 6 tane Avrupa’nın her yerinden gelmiş öğrenciyle yaşamaya başlar. Burda her aşk ve dostluk her dilde konuşulacaktır.

8. Kicking and Screaming (Gençlik Yılları – 1995)

Bir grup erkek arkadaş mezun olmalarına rağmen aylarca üniversitelerinin etrafında takılmaya devam ederler. Hayatlarını aynı üniversitedeki gibi sürdürmeye çalışırlar. Tabii bir noktadan sonra işler değişir.

9. Animal House (Çılgınlar Okulu – 1978)

Dekan Wormer, Faber Kolej’inin adı kötüye çıkmış öğrenci kulübünü okuldan attırmak için tamamı beyazlardan ve zengin çocuklarından oluşan, kendisinin de desteklediği diğer öğrenci kulübünden yardım istemeye karar verir ve ortalık karışır. Bu film Amerikan üniversite komedilerini başlatan bir yapım olarak da görülüyor.

10. The Rules of Attraction (Kural Ötesi – 2002)

Bret Easton Ellis’in Amerikan Sapığı adlı romanından uyarlanan filmde kampüs hayatının karmaşık cinselliği anlatılıyor. Filmin ana karakteri Wall Street’te çalışan Patrick Bateman’in kardeşi uyuşturucu satıcısı Sean Bateman.

11. The Dreamers (Düşler, Tutkular ve Suçlar – 2003)

Fransa’daki meşhur ’68 hareketi sırasında geçiyor The Dreamers. Bu kuşağın ruhunu oldukça iyi yansıtan iki fransız kardeş, Amerikalı bir öğrenci ile tanışıp onu evlerine davet ediyor. Dışarda devrim hareketleri sürerken ve ortalık karışırken bu ev içerisinde cinsellik ve tutkuyla gelişen olaylara sahne oluyor.

12. Project X (2012)

Kendi üniversitelerinde ezik olarak görülen 3 arkadaş doğum günü partisi olarak o şehrin gördüğü en büyük partiyi düzenler. Bu parti kameralar da kayıttayken çığrından çıkar ve ortalık son derece karışır.

Bonus: Monsters University (Sevimli Canavarlar Üniversitesi-2013)

Sevimli Canavarlar Üniversitesi , Mike ve Sulley’nin farklılıkları aşarak nasıl en yakın dostlar olduklarını anlatıyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Share

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir